> Aigai Antik Kenti'nde yapılan çalışmalar 2018/11287 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 22.01.2018 tarihinden itibaren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin tarafından yürütülmektedir.

 

Değerli insan, hocamız, meslektaşımız, dostumuz, "Aigai'nin neferi" Şükrü Tül'ü kaybettik. Yolu ışık olsun (13.03.2015).

 

Kazı Başkan Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sezgin, 13-14 Mart 2015 tarihlerinde Almanya'nın Freiburg kentinde düzenlenen "Porträts im Kontext. Neue Forschungen zu griechischen Bildnisstatuen des 5. bis 1. Jhs. v. Chr." konferansına katıldı; Doç. Dr. Serdar Aybek ile birlikte "A Group of Portrait Statues from the Bouleuterion of Aigai: A Preliminary Report" başlıklı bir bildiri sundu.

 

Aigai antik kenti, kahverengi karayolu yönlendirme tabelalarına kavuştu

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Aigai'deki arkeolojik çalışmalara sağlanacak destek hakkında düzenlenen protokol, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Aigai Kazı Başkanı Prof. Dr. Ersin Doğer tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde imzalandı. Manisa'nın önemli tarihi değerlerinden olan Aigai'nin, Manisalılara ve insanlığa kazandırılması için sağladıkları destek için Başkan Cengiz Ergün'e, Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Onların desteğini arkamızda hissetmek bizim için çok önemli.

 

> Manisa Yunusemre Belediye Meclisi, Aigai antik kenti ve çevresini turizm alanı ilan etti (07.01.2015).

 

> Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak 13.10.2014 tarihinde Aigai antik kentini ziyaret ettiler.

 

> Manisa Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak 30.09.2014 tarihinde Aigai antik kentini ziyaret ettiler.

 

> Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ve Sponsorumuz İsmail Akçura 24.09.2014 tarihinde Aigai antik kentini ziyaret ettiler.

 

> Bisikletli Dostlarımız 10-11.05.2014 tarihlerinda Aigai antik kentini ziyaret ettiler, Köseler İlköğretim Okuluna cömert armağanlar sundular ve paramotor ile Aigai üstünde bir uçuş gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

Copyright © 2018. Tüm hakları Aigai Kazı Başkanlığı'na aittir. Son Güncellenme tarihi: